+90 326 213 83 73
  • Dil Seçenekleri}

  • Turkish
  • English
  • Arabic

GÜVENLİK KAMERASI FİYATLARI

Güvenlik kamerası fiyatları, kurulan sistemin çalışma mantığı, sistemde kullanılacak kameraların sayısı, çözünürlüğü, diğer parametreleri, gibi faktörlerle değişmektedir.
 
ÇALIŞMA MANTIKLARI
En yaygın kullanılan kamera sistemleri:
 
AHD(Analog HD), koaksiyel kablo üzerinden sinyal iletimi sağlanır. Analog sistemlerle aynı altyapıyı kullanır.
HD TVI(bazı yerlerde Turbo HD olarak da tanımlanmaktadır. Ancak neyin Turbo olduğunu biz hala çözemedik ), AHD dolayısıyla analog sistemlerle aynı altyapıyı kullanır.
IP Sistemler, IP tabanlı sistemlerdir, kablolama, altyapı olarak yukarıda saydığımız sistemlerden farklıdır, bu sistemlerdeki veriler akıllı video analiz programlarıyla, kişi, ürün nesne sayma, plaka tanıma sistemlerine dönüştürülebilir.  IP Kameralarda, kamerasına göre,  saldırı, terk, eksik nesne, alan ihlali algılama, yüz tanıma, ses tanıma gibi özellikler bulunabilmektedir. Orta ve üst düzey kurumsal işletmeler tarafından tercih edilmektedir. IP güvenlik kamerası fiyatları, AHD ve HD TVI sistemlerin iki dört katı arasında değişmektedir. Bu kadar geniş aralığın sebebi, IP kameralarda opsiyonel özelliklerin çok fazla olması, eklenen özelliklere göre fiyatın geniş bir bantta hareket etmesidir.
Eski analog sistemler,  AHD ve HD TVI sistemlerle aynı fiyattadır, ve yeni üretim yapılmamakta, eski stoklar satılmaktadır. Analog sistemler, yerlerini AHD ve HD TVI sistemlere bırakmaktadır. Piyasada, HDCVI, HDSDI gibi sistemler bulunmakla birlikte, randıman alınmadığı için kullanılmamaktadır.