+90 326 213 83 73
  • Dil Seçenekleri}

  • Turkish
  • English
  • Arabic

AHD vs. ANALOG KAMERA

2014 yılında piyasaya çıkan AHD (Analog High Defination) teknoloji, an itibariyle klasik analog kamera teknolojisini rafa kaldırmak üzere. AHD kamera görüntüsü ile Analog kamera görüntüsünü yan yana koyduğunuzda analoğun çöpe gitmesi gereken bir teknoloji olduğunu fark edebilirsiniz. Bu yeni değişen teknolojinin eskisini fazlaca hızlı bir halde çöpe göndermesini sağlayan en mühim faktör fiyatıdır. Klasik analog kameralar ile AHD (Analog High Defination) kameraların fiyatları arasında neredeyse fark yok denebilir, hatta bazı üretici ve ithalatçılarda klasik analog fiyatları AHD lerin üzerine bile çıkabiliyor.
 
Tatbik
 
Hali hazırda takılı olan klasik analog bir sistemin kamera ve dvr larını sökerek yerine AHD kamera ve AHD dvr lar takılabilir yani şu demek oluyor ki yeni bir kablolamaya gerek kalmamıştır. Klasik analog dvrınızın harddiskini ve BNC konnektörlerinide AHD (Analog High Defination) sisteminizde kullanarak maliyetini indirebilirsiniz.
 
AHD (Analog High Defination) Üstünlükleri
 
Hiç kuşkusuz en büyük üstünlüğü çözünürlüğü! Ocak 2016 itibari ile bilinen en yüksek çözünürlük değeri, 2 Megapiksel IP kameranın çözünürlüğüne muadil gelen 1920×1080 dir. Bunun ne demek olduğu ve klasik analog kameralardan farkı ise şöyledir: klasik analog kameralarda bilinen en yüksek çözünürlük 1200 TVL dır. Megapiksel karşılığı ise yaklaşık 400 pikseldir, AHD (Analog High Defination) ise
1080 piksel! Yani eski analog kameraların en iyisi bile AHD lerin yarısı kadar çözünürlük sağlayamıyor. AHD (Analog High Defination) lerin bir başka artısı ise gelişen teknolojiyle beraber fazlaca ilerlemiş olan sıkıştırma performansıdır. Küçük kapasiteli harddisklerde bile uzun soluklu kayıt yapabilmenizi sağlamaktadır. Eski analog DVR larda çözünürlüğün yani kalitenin oldukca düşük olması uzun soluklu kayıt yapılmasını sağlarken, AHD (Analog High Defination) DVR larında ileri düzen sıkıştırma teknolojisi kullanması kayıt kapasiteleri açısından aradaki farkı yok etmektedir. Sektörde uzun yıllardır hizmet veren montajcı firmaların klasik analog montajı yaptığı klasik müşterilerine yine dönerek az maliyetli ama yüksek kaliteli görüntü elde eden bir teknolojiyi satma çabaları daha çabuk karşılık bulacaktır. Mevcud CCTV kablolarının kullanılması, sadece kamera ve dvr ların değiştirilmesi montaj süresini azaltarak eski müşterilere yine dönme konusunda iştah kabartan bir avantajdır.